23 вересня 2023 року, під егідою Української Академії Педіатричних Спеціальностей (голова правління, декан педіатричного факультету НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор М. Маменко), за участі співробітників кафедри неонатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, відбувся семінар PedSMART Неонатологія «Інфекції у новонароджених».

Семінар був присвячений питанням діагностики, лікування та профілактики інфекцій неонатального періоду, які входять до складу провідних причин захворюваності та смертності новонароджених, особливо передчасно народжених дітей. Були висвітлені новітні тенденції щодо діагностики, лікування та профілактики вірусних, бактеріальних та грибкових інфекцій у новонароджених та дітей раннього віку, генетичні предиктори інфекцій, доказові практики та нормативні документи щодо інфекційного контролю та адміністрування застосування антибіотиків, питання вакцинопрофілактики у дітей.

Крім співробітників кафедри неонатології, у семінарі з доповіддю взяли участь професор М. Маменко, лікарі дерматологи дитячі НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, лікар-генетик, лікар педіатр-неонатолог.

Слухачі семінару лікарі неонатологи, педіатри, та лікарі загальної практики сімейної медицини, які надають медичну допомогу новонародженим та дітям раннього віку, позитивно оцінили проведений захід.