12 вересня 2023 року відбулося планове засідання кафедри хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика під головуванням завідувача кафедри професора С. Саволюка.

Порядок денний був насиченим, стосувався моніторингу усіх напрямків діяльності кафедри.

Були підведені проміжні підсумки роботи кафедри стосовно виконання навчально-виробничого плану, з урахуванням можливостей та ризиків щодо комплектування програмних циклів тематичного удосконалення до кінця 2023 року, моніторинг рішень засідань кафедри та вченої ради медичного факультету, погодинному контролю педагогічного навантаження та підвищення кваліфікації співробітників.

Проаналізовано результати атестації лікарів-інтернів за спеціальністю «Хірургія».

На сьогодні на кафедрі виконується 8 дисертаційних досліджень за наукового керівництва завідувача кафедри професора С. Саволюка та професора В. Ходоса, тематика яких відображає сучасні аспекти та тенденції розвитку малоінвазивної хірургії – малоінвазивна ендовенозна флебологія (А. Дембіцький, Г. Мельничук, К. Забірченко), ендоваскулярна хірургія облітеруючої патології магістральних артерій (К. Хацько), малоінвазивна малотравматична проктологія (Д. Почечуєв, Ю. Веселовський), лапароскопічна загальна абдомінальна хірургія (Є. Кругляк) з приорітетною інтеграцією протоколів швидкого відновлення та лікуванню гнійно-септичних ускладнень бойової травми (В. Липницький).

Очний аспірант денної форми 4 року навчання А. Дембіцький під керівництвом завідувача кафедри професора С. Саволюка завершує дисертацію за темою «Тактика комплексного хірургічного лікування хронічної венозної недостатності С5 – С6 клінічних класів», що присвячена інтеграції інноваційних малоінвазивних та малотравматичних хірургічних підходів до лікування важких форм хронічної венозної недостатності з ускладненнями у вигляді трофічних виразок.

Aктивність та вмотивованість аспірантів кафедри, які працюють над дисертаціями у рамках планової ініціативно-пошукової науково-дослідної роботи кафедри хірургії та судинної хірургії, дозволяє реалізовувати амбітні та пріоритетні науково-практичні кафедральні розробки навіть у такий надскладний воєнний час.