14-15 вересня 2023 року відбулася ІІІ-я Науково-практична конференція з міжнародною участю «Охматдитівські читання».  Конференція  проходила у змішаному форматі (в онлайн- та офлайн-режимі), було зареєстровано понад 1500 учасників.

Конференцію відкрив генеральний директор НДСЛ «Охматдит» В. Жовнір.

З вітальним словом до учасників конференції від НУОЗ України імені П.Л. Шупика виступила проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи професор Р. Моісеєнко.

У рамках дводенної конференції були організовані та проведені 8 секцій,  зокрема: педіатрія, хірургія дитячого віку, молодих вчених, інтернів та медсестринство.

Спікерами заходу стали провідні фахівці НДСЛ «Охматидит» та інших медичних закладів України з педіатрії, дитячої хірургії, дитячої неврології, генетики, трансплантології, ортопедії, урології, отоларингології, діагностики, реабілітації тощо. В конференції взяли участь іноземні фахівці з Польщі, Німеччини, США, Швейцарії, Іспанії.

На секції «Педіатрії» від НУОЗ України імені П.Л. Шупика були присутні та виступили з доповідями науково-педагогічні працівники кафедр педіатрії, дитячої імунології та дитячих інфекційних хвороб, педіатрії, дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації, медичної та лабораторної генетики.

Від кафедри неонатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика представлена доповідь авторів професор Є. Шунько, доцент Ю. Краснова, доцент О. Лакша «Симуляційне навчання в післядипломній освіті та БПР», присвячена питанням підготовки лікарів-інтернів та симуляційного навчання лікарів.