Співпраця кафедри хірургії та судинної хірургії (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) з хірургічними відділеннями основної клінічної бази КНП КМКЛ № 8 полягає не тільки у значних обсягах надання ургентної та планової лікувально-діагностичної допомоги цивільному населенню та пораненим, але й у ініціації, організації та проведенні клінічних конференцій, що мають практично-орієнтоване спрямування.

Так, 19 липня 2023 року відбулася чергова клінічна конференція за участю завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії, професора С. Саволюка, співробітників хірургічної клініки КНП КМКЛ № 8 та колег з Української військово-медичної академії.

Конференція була присвячена застосуванню терапії негативним тиском для комплексного лікування бойової травми та її наслідків різних анатомічних ділянок тіла. Головною метою клінічної конференції було ознайомлення слухачів із особливостями застосування технології негативного тиску (VAC-систем) при різних типах бойових ушкоджень (вогнепальних, мінно-вибухових), а також розглядалися показання до етапної хірургічної обробки, аспекти підготовки до закриття великих шкірних дефектів, були детально обговорені окремі клінічні випадки.

Дискусія, обмін досвідом між співробітниками клінік сприяє професійному зростанню усіх залучених представників хірургічних колективів, позитивно впливає на щоденну клінічну роботу.