Google search

 
 

8 липня кафедрою кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика для українських лікарів був організований безкоштовний факультатив. Ця зустріч особливо була актуальна для кардіологів, сімейних лікарів, терапевтів, ендокринологів.

Метою проведення заходу є популяризація доказової медицини, поширення знань щодо сучасних клінічних настанов, рекомендацій, протоколів, а також поглиблення практичних навичок з врахуванням новітніх наукових знань.

Зустріч розпочалася доповіддю завідувача відділу радіаційної ендокринології ДУ «ННЦ радіаційної медицини НАМН України» д.мед.н. Олексія Камінського: «Вузловий зоб. Сучасні підходи до діагностики та лікування». Правильній роботі щитовидної залози допомагають йод, селен, магній, залізо, ко-ензим Q10. Дефіцит цих елементів призводить до порушення функціонування, особливо це стосується йоду. Тож дуже важливо пам’ятати про патології, що пов’язані з дефіцитом йоду, про добову потребу в цьому мікроелементі в залежності від віку, а також про сучасні підходи до лікування пацієнтів з дефіцитом, що призвів до проявів патології.

Професор кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету Ірина Костіцька продовжила ендокринологічний блок питань лекцією на тему: «Пацієнти з цукровим діабетом ІІ типу та ризик розвитку ускладнень з боку нирок. Що може сказати нам прогрес, котрий ми спостерігаємо останніми роками». Детально були розглянуті аспекти сучасних наукових досягнень в лікуванні цукрового діабету з використанням нових препаратів з групи ІНЗКТГ-2, що показують свою перевагу в рандомізованих дослідження, особливо у пацієнтів з супутніми патологіями.

Одним з найпопулярнішим серед призначень пацієнтам високого та дуже високого серцево-судинного ризику є ацетилсаліцилова кислота. Про всі аспекти правильного призначення цього препарату та доцільність такої терапії розповів професор Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького Василь Скибчик.

Цього року вийшли нові європейські рекомендації щодо лікування артеріальної гіпертензії. В цих гайдлайнах не має великих сюрпризів, але є багато змін. Про всі нововведення розповіла завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Марина Долженко.

Формат факультативу дозволяє учасникам задавати питання до лекторів, які усім дають розгорнуту відповідь.

Про всі наступні зустрічі можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також