Google search

 
 

Згідно наказу МОЗ України від 29.09.2022 року №1764 «Про внесення зміни до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 18 серпня 2020 року №1908» з визначенням персонального складу мультидисциплінарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темою «Опіки» співробітниками кафедри комбустіології та пластичної хірургії була проведена робота по складанню стандартів за темою «Опіки».

У розробці прийняли участь всі співробітники кафедри. Робота була завершена та передана у МОЗ для затвердження.

Незважаючи на науково-практичні досягнення сучасної медицини, опікова хвороба і її ускладнення є основною причиною смерті серед постраждалих з опіками.

З точки зору доказової медицини поширена опікова травма є основною причиною направлення до стаціонару, госпіталізації та проведення невідкладних лікувальних заходів, що включає лікування гострого періоду опікової хвороби. При цьому найбільш ефективним способом попередження розвитку ускладнень опікової хвороби, періоду одужання та попередження розвитку наслідків опікової хвороби є хірургічне лікування, направлене на видалення некротичних тканин та відновлення шкірного покриву. Проведення профілактичних заходів при одужанні направлених на профілактику рубцеутворення є основою у зменшенні інвалідизації. Визначення пріоритетних напрямків хірургічного лікування при електротравмі та хімічних опіках є основою запобігання ускладнень та незадовільних результатів лікування.

Стандарти медичної допомоги (СМД) розроблені на основі клінічної настанови «Опіки», яка ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відображених в клінічних настановах, а саме: Advanced Burn Life Support Course, PROVIDER MANUAL 2018 UPDATE. American Burn Association, яка являє собою удосконалену систему життєзабезпечення при опіках, яка розроблена за участю членів консультативного комітету; ISBI Practice Guidelines for Burn Care (2018), що була розроблена Міжнародним товариством опікових травм (ISBI); Guidelines for burn rehabilitation in China (2015), розробленої групою авторів Китайської опікової асоціації та Китайської асоціації опікової допомоги та реабілітації.

За формою, структурою та методичними підходами щодо використання засад доказової медицини СМД відповідають вимогам Методики розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313.

Дані стандарти містять інформацію стосовно обґрунтування лікувальних, профілактичних та організаційних заходів щодо лікування опікових ран при локальних опіках, опікової хвороби при поширених опіках, профілактики та лікування інфекційних ускладнень та наслідків опіків, що призводить до інвалідизації пацієнтів. Сучасний розвиток медицини передбачає постійне вдосконалення заходів щодо діагностики, лікування та профілактики хвороб з урахуванням вимог доказової медицини. Система стандартизації медичної допомоги орієнтована на розробку медико-технологічних документів, які допомагають лікарю ефективно діяти в конкретних клінічних ситуаціях, уникаючи неефективних та помилкових втручань.

Згідно з Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №285 та Стандартами акредитації у закладі охорони здоров’я (ЗОЗ), затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 березня 2011 року №142, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2011 року за №680/19418, має бути наявний внутрішній документ (клінічний маршрут пацієнта), що уніфікує медичну допомогу пацієнткам з опіками та їх наслідками на локальному рівні.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 35% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 35% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також