21 червня 2023 року у м. Ужгороді відбулася освітня конференція з міжнародною участю «Сімейний лікар: наставник, науковець, клініцист». На відкритті конференції з вітальним словом виступив Президент Української асоціації сімейної медицини професор Олександр Толстанов, проректор з науково-педагогічної роботи НУОЗ України імені П.Л. Шупика, чл.-кор. НАМН України.

О. Толстанов відзначив, що вперше нагороду WONCA (Всесвітньої асоціації сімейних лікарів) за досконалість у сфері охорони здоров’я «П’ятизірковий сімейний лікар Європи» отримав наш співвітчизник, Павло Колесник, член правління Української асоціації сімейної медицини, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги медичного факультету №2 Ужгородського національного університету.

Програма освітнього заходу охоплювала актуальні питання, які постають у щоденній практиці сімейного лікаря: стресостійкість та ментальне здоров’я в умовах воєнного стану в Україні, допомога пацієнтам із хронічним больовим синдромом, менеджмент кардіо-васкулярної та  шлунково-кишкової патології  у загальній лікарській практиці. Увазі слухачів були представлені майстер-класи з мотиваційного консультування пацієнта та призначення антидепресантів, визначення якості медичної практики, навчання грудного вигодовування. Зокрема П. Колесник провів майстер-клас «Мотиваційні ключі до пацієнта: вплив без тиску та гіпнозу».

Доповіді та майстер-класи знаних та популярних іноземних (Шломо Вінкер, Мішель Харіс, Селія Хілдебранд та ін.) та українських (Л. Хіміон, Т. Слободін, Т. Насонова) спікерів жваво обговорювалися слухачами конференції. Такі освітні заходи є важливим компонентом безперервного професійного розвитку українських лікарів.