Професійна орієнтація і працевлаштування майбутніх випускників столичних вишів є одним з найбільш актуальних питань, з яким стикається сучасна система освіти.

Тому, заклади вищої освіти організують літню практику здобувачів освіти, під час якої студенти мають можливість ознайомитись з провідними навчальними закладами, науковими установами та дослідними центрами України. Така практика дозволяє студентам обрати напрям своїх наукових досліджень, визначити майбутній трудовий шлях і побудувати освітню траєкторію.

20 червня 2023 р. кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, у партнерстві з науковцями-практиками ДУ «Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України» (д. б. н. І. Андрусишина, д. б. н. Н. Бобко, д. б. н. В. Назаренко, к. б. н. В. Коваленко, к. б. н. К. Козлов) провели тренінг для студентів-біологів ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час тренінгу відбувся обмін досвідом щодо професійного становлення провідних науковців у різних галузях гігієни праці та професійної патології. Студенти ознайомились з історією та сучасними напрямками досліджень кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика та ДУ «Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України».

Під час тренінгу значну увагу було приділено сучасним напрямкам досліджень у сфері фізіології та психофізіології праці. Старший викладач кафедри Дмитро Зайцев ознайомив студентів з ходом і основними результатами виконання ним дисертаційного дослідження, яке присвячено розробці заходів психофізіологічної реабілітації комбатантів.

Студенти біологічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка на практиці ознайомились з роботою фізіологічного та психофізіологічного обладнання, яке використовується для об’єктивного моніторингу психологічного і функціонального стану людини, при професійному відборі тощо.

Під час тренінгу була представлена інформація щодо можливості подальшого набуття вищої освіти на рівні доктора філософії за освітньо-науковою програмою 091 «Біологія», яка реалізується в НУОЗ України імені П. Л. Шупика.