19 червня на кафедрі громадського здоров’я, епідеміології та екології завершився цикл тематичного удосконалення «Основи інфекційного контролю» (05.06 – 19.06. 2023 р.), на якому пройшли навчання лікарі різних спеціальностей (лікувального та медико-профілактичного профілю).

Освітній процес забезпечували науково-педагогічні працівники кафедри (професор Ірина Хоменко, асистент Галина Романюк) та гостьовий лектор – к.мед.н., лікар-епідеміолог, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні», керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Андрій Александрін.

Під час навчання було висвітлено широке коло питань із залученням міжнародних та чинних вітчизняних документів щодо умов, які мають гарантувати заклади охорони здоров'я, що надають допомогу як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах. Слухачі отримали практичні рекомендації по організації інфекційного контролю, засновані на рекомендаціях ВООЗ та СDС (США) та адаптованих з урахуванням нормативно-правових актів МОЗ України.

Також були визначені сучасні методичні підходи до створення ефективних програм інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я та оцінювання результатів їх виконання; вміння визначати пріоритетні завдання у впровадженні інфекційного контролю безпосередньо у медичному закладі; акцентована увага на важливості дотримання принципів інфекційного контролю від керівника закладу до молодшого медичного працівника.

Дотримання цих принципів забезпечить командну роботу з єдиною метою: створити безпечні умови для пацієнтів, персоналу та відвідувачів лікарень.

Організація освітнього процесу забезпечувала щоденний зворотній зв'язок із кожним слухачем, вирішення та обговорення багатопланових ситуаційних завдань, забезпечення сучасною навчально-методичною літературою в електронному форматі, що також допоможе слухачам застосувати отримані знання на практиці.

Особливо активні слухачі з високим рівнем професійної підготовки за темами циклу були відзначені друкованим виданням «Зразки стандартних операційних процедур з організації інфекційної безпеки в лікувальних закладах».

Слухачі високо оцінили якість викладання на циклі, сучасну форму організації занять та висловили думку щодо важливості та цінності тематики та її значимості: "Знання, які ми набуваємо під час навчання - це практика, яку ми реалізовуємо щодня при виконанні своїх обов'язків".

Корисність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів