Доцент кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки  НУОЗ України імені П. Л. Шупика Іван Сличко повернувся з тривалого відрядження.

Протягом 38 днів І. Сличко працював лікарем-хірургом у складі добровольчого мобільного шпиталю  у зоні бойових дій та надавав медичну допомогу пораненим бійцям ЗСУ.

На засіданні кафедри 31.05.2023 року доцент І. Сличко поділився з колегами досвідом роботи прифронтового стабілізаційного пункту, де надається перша лікарська допомога, а також тактикою та умовами лікувально-евакуаційного цивільно-військового забезпечення військ ЗСУ.

1 червня 2023 року доцент І. Сличко зробив доповідь на науково - практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання медицини невідкладних станів», яку проводила кафедра медицини невідкладних станів нашого університету. Доповідач надав інформацію щодо сучасних особливостей роботи прифронтового стабілізаційного пункту та наголосив, що розгортання мобільних стабілізаційних хірургічних пунктів, які розташовані на відстані 7-10 км  від передових позицій, є однією з основних удосконалених та інноваційних рішень лікувально-евакуаційних заходів при наданні допомоги пораненим бійцям.

Організація та підтримка діяльності прифронтових стабілізаційних пунктів дозволяє скоротити час на надання лікарської допомоги, покращує умови транспортування  тяжкопоранених на етап кваліфікованої допомоги, що  значною мірою забезпечує ефективність результатів подальшого хірургічного лікування.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів