Google search

 
 

У суботу 20 травня відбувся безкоштовний факультатив кафедри кардіології НУОЗУ імені П.Л. Шупика.

Захід зібрав сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, ендокринологів, об'єднуючи їх метою поновлення знань і обговорення найбільш актуальних та дискусійних питань у клінічній практиці лікування пацієнтів.

Першою лікарі слухали лекцію д.мед.н., завідувача відділу радіаційної ендокринології ДУ «ННЦ радіаційної медицини НАМН України» Олексія Камінського: «Кардіологічний пацієнт. Погляд досвідченого ендокринолога». І звичайно розібрали найважливіші питання на межі двох клінічних спеціальностей: коли призначення аміодарону для лікування аритмій є важливішим за негативний вплив на щитоподібну залозу, та як в цьому випадку краще подбати про пацієнта; на який головний маркер пошкодження щитоподібної залози потрібно орієнтуватися та про які не потрібно забувати; розглянули патологію і прищитоподібних залоз.

Дмитро Лашкул, д.мед.н., професор, завідувач кафедри внутрішніх хвороб №1 та симуляційної медицини Запорізького медико-фармацевтичного університету, продовжив науковий захід лекцією, присвяченою ролі та можливостям симпатомодуляції в лікуванні пацієнтів з артеріальною гіпертензією. Особлива увага була приділена станам та захворюванням, що сприяють активації симпато-адреналовій системі: ожирінню, стресу, курінню та цукровому діабету; ролі симпатичної нервової системи в розвитку артеріальної гіпертензії.

Тему артеріальної гіпертензії продовжив д.мед.н., професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини ДДМУ Олександр Ханюков у доповіді: «Пацієнт з артеріальною гіпертензією та ішемічною хворобою серця, сучасні підходи до вибору лікування». На прикладі клінічного випадку обговорили проблеми прихильності пацієнтів до терапії, пріоритетність препаратів для профілактики серцево-судинних наслідків та їх адекватне дозування.  

Цікава дискусія розгорнулася між к.мед.н., доцентом Іриною Давидовою та д.мед.н., професором, завідувачем кафедри кардіології НУОЗУ імені П.Л. Шупика Мариною Долженко щодо лікування ішемічної хвороби серця з феноменом відновленого кровотоку («now reflow»). Було звернено увагу на виявлення цього феномену та його впливу на результати лікування. Експерти обговорювали ефективні методи та стратегії, які можна використовувати для досягнення оптимальних результатів у таких випадках, зокрема, застосування препаратів, реваскуляризації та контролю кровотоку.

Лікарі висловили свою вдячність за цікаву навчальну подію, крім того, спікери були вражені активністю аудиторії та її пристрастю до своєї професії. Інформацію про наступні події можна знайти на веб-сайті Webcardio.org та в мобільному додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також