26 травня 2023 року пройшла щорічна науково-практична конференція кафедри неонатології НУОЗ України імені П.Л.Шупика «Досвід допомоги новонародженим дітям в умовах війни».

Співорганізатором конференції виступила НДСЛ «ОХМАТДИТ», партнером виступила Європейська асоціація медицини сну та нейрофізіології. В конференції взяли участь фахівці з Німеччини, Литви та регіонів України: Запоріжжя, Вінниці, Тернополя, Львова, Харкова, Чернівців.

З вітальним словом та доповіддю виступила проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Р. Моісеєнко, також учасників привітав генеральний директор НДСЛ «ОХМАТДИТ» В. Жовнір.

Доповідачі висвітили актуальні питання особливостей медичної допомоги новонародженим в умовах війни в країні, потреб лікувальних закладів та організацію допомоги потерпілим регіонам, в тому числі і гуманітарної, поділились досвідом роботи в складних умовах сьогодення. Питання гуманітарної допомоги немовлятам та матерям висвітлили в своїй доповіді декан педіатричного факультету професор М. Маменко.

Окремі доповіді були присвячені питанням болю та знеболенню у новонароджених, формуванню мікробіома та особливостям медико-генетичного консультування родини в умовах війни для попередження перинатальної патології.

Було розглянуто цікаві клінічні випадки рідкісних захворювань у новонароджених.

Під час  конференції також було проведено Семінар «Сімейно-орієнтована допомога матері та дитини в складних ситуаціях», де розглядались питання впливу дистресу війни на формування материнства, міжнародні рекомендації з допомоги матері та дитині в складних ситуаціях та рекомендації з безпечного дитячого сну і профілактики Синдрому раптової смерті немовлят.

Слухачі активно задавали питання, наприкінці конференції проводилося обговорення актуальних тем неонатології.