Кафедра терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика проводить лікувально-діагностичну роботу на 2 клінічних базах: КНП «Київський міський клінічний ендокринологічний центр» та Українсько-німецький противиразковий гастроентерологічний центр «БІК-КИЇВ».

Згідно з графіком науково-педагогічні працівники кафедри консультують та проводять обходи у відділеннях клінічних баз, організовують та беруть участь у консиліумах тяжких хворих. Здійснюється розробка та експертна оцінка ефективних методів діагностики, лікування і реабілітації хворих. Співробітники кафедри організовують та проводять семінари, клінічні і науково-практичні конференції з лікарями клінічних баз, з лікарями-інтернами та лікарями, які навчаються на кафедрі під час безперервного професійного розвитку.

На клінічних базах кафедри терапії науково-педагогічні працівники кафедри беруть активну участь у наданні медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам з окупованих територій України та військовослужбовцям збройних сил України. Цього місяця асистент кафедри Руслан Хайрнасов отримав подяку від імені особового складу Першої Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Національної гвардії України  за щоденну безкорисливу працю, волонтерську допомогу, які підтримують незламний козацький дух гвардійців і наближають Україну до перемоги.