6 травня кафедра кардіології НУОЗУ імені П.Л. Шупика провела кардіологічний факультатив. Захід відвідали сімейні лікарі, терапевти, кардіологи, нефрологи.

Зустріч була організована з метою популяризації сучасних рекомендацій та розбору найчастіших спірних питань у клінічній практиці ведення кардіологічних пацієнтів.

Одним з таких питань є вторинна антикоагулянтна профілактика інсульту у пацієнтів із фібриляцією передсердь. Детально цю проблему розкрила завідувач відділу аритмій серця ДУ ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України к.мед.н., ст. науковий співробітник Таїсія Гетьман. Також обговорили внесок кардіолога у лікування інсульту, в залежності від фази його розвитку, скринінг постінсультних пацієнтів на фібриляцію передсердь, початок та безпеку антикоагулянтної терапії та її особливості у осіб з патологією видільної системи.

Завідувач кафедри внутрішніх хвороб 1 та симуляційної медицини Запорізького медико-фармацевтичного університету професор Дмитро Лашкул продовжив захід лекцією  на тему: «Персоналізовані підходи у веденні пацієнтів з артеріальною гіпертензією». Обговорили відмінності порогових значень артеріального тиску в рекомендаціях провідних настанов; ключові вимоги для підбору атнигіпертензивних препаратів; спроби персоналізувати антигіпертензивну терапію в реальній клінічній практиці.

Про кардіологічні проблеми при хронічній хворобі нирок, діагностику  та лікування розповіла завідувач кафедри кардіології НУОЗУ імені П.Л. Шупика професор Марина Долженко, акцентувавши увагу на метаболічних порушеннях, гіперхолестеринемії та адекватній медикаментозній терапії згідно міжнародних рекомендацій.

Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.