Google search

 
 

18-19 травня 2023 року відповідно до засад «Європейської політики з досягнення здоров’я на XXI століття» в Україні щорічно проводиться медичний форум «Роль первинної медичної допомоги в системі охорони здоров'я» (до Всесвітнього дня сімейного лікаря).

Сьогодні, через війну в Україні пошкоджено понад 1400 медичних закладів 177 зруйновано вщент (у тому числі центрів і амбулаторій первинної медичної допомоги). Крім того, як повідомляє Міністерство охорони здоров'я на своєму сайті з посиланням на міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, з початку повномасштабного вторгнення РФ пошкодила 103 швидких, ще 250 знищила, 125 захопила.

З метою привернення уваги органів місцевого самоврядування до вирішення її становлення і пріоритету в системі надання медичної допомоги населенню України та на підтримку ініціативи громадськості, працівників установ та закладів охорони здоров’я та підняття престижу сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика та міжнародна громадська організація «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства» щорічно відзначає 19 травня «Всесвітній день сімейного лікаря», впровадженого у 2010 р. Всесвітньою радою сімейних лікарів WONCA.

На рівні первинної медичної допомоги державою повинна бути забезпечена рівність, безперервність та доступність надання медичної допомоги різним верствам населення. Це передбачає надання лікувально-діагностичної та невідкладної допомоги пацієнту у будь-який час, включаючи нічний та святкові дні, а також забезпечення нагляду за пацієнтами, продовження лікування за місцем проживання після проведення оперативних втручань та стаціонарного лікування. Всім цим вимогам відповідає система надання медичної допомоги на засадах сімейної медицини, що підтверджено досвідом цивілізованих країн світу.

Впевнені, що встановлення на галузевому рівні професійного свята «Дня сімейної медицини», за аналогією щорічного відзначення 19 травня «Всесвітнього дня сімейного лікаря», впровадженого у 2010 р. Всесвітньою радою сімейних лікарів WONCA дозволить підняти престиж сімейної медицини в Україні та вирішити нагальні потреби у воєнний час.

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України, «Основи законодавства України про охорону здоров'я», прийняті Верховною Радою України у 1992 р. Реалізація положень проекту не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України. Прийняття наказу Міністра охорони здоров’я України «Про запровадження Дня сімейної медицини» у воєнний час дозволять ще раз показати, як повинно здійснюватися співробітництво медичних працівників з родиною.

Запрошуємо Вас прийняти участь у медичному форумі «Роль первинної медичної допомоги в системі охорони здоров’я України»

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також