Google search

 
 

У окремих пацієнтів трансплантація серця є остаточним методом лікування гострої чи термінальної стадії серцевої недостатності.

Щорічно у світі проводиться близько 5 000 трансплантацій серця. Медіана виживання при цьому перевищує 12 років.

Перша успішна пересадка людського серця була виконана Крістіаном Барнаром (1967 р.) В Україні перша пересадка серця була успішно проведена у 2001 році, тоді ще 35-річним кардіохірургом Борисом Тодуровим, нині відомим кардіохірургом і трансплантологом.

Анестезіологічне забезпечення пацієнтів, яким проводиться трансплантація серця, потребує великих зусиль і часто здійснюється в екстреному порядку через непередбачувану доступність органів.

До того ж, реалії воєнного стану, в яких перебуває Україна, не дозволяють використовувати традиційні методи організації доставки донорських органів. Тому в ДУ «Інститут серця МОЗ України» було розроблено методику виїзних трансплантацій, під час яких бригада лікарів-трансплантологів та команда анестезіологів разом із реципієнтом виїжджає безпосередньо до клініки, де планується проводити забір донорських органів та на місці проводить трансплантацію.

За поточні два тижні квітня, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, професор О. Лоскутов двічі виїжджав до обласних центрів України, де успішно провів анестезіологічне забезпечення двох чергових трансплантацій серця.

Як зазначає професор О. Лоскутов, подібні виїзні операції є не лише значним розвитком трансплантології в Україні, а й стають інноваційною школою для місцевих лікарів-анестезіологів, які присутні на подібних операціях та переймають досвід лікування такого тяжкого контингенту хворих.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також