В рамках підготовки головних лікарів та медичних директорів 23 березня 2023 року завідувач кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права професор Володимир Краснов та старший викладач кафедри Лідія Юрковська провели семінар «Сервісна бізнес-модель в організації закладу охорони здоров’я. Антикорупційна комунікація з пацієнтами».

Семінар проходив в рамках освітніх заходів, які проводить провайдер – освітня платформа Evopro.

На семінарі були розглянуті такі питання:

• види бізнес-моделей найкращих медичних компаній світу;
  • медична послуга - сервіс чи продукт?
  • як перейти на сервісну модель бізнесу;
  • вдячність лікарю - подарунок чи неправомірна вигода?
  • спілкуємося з пацієнтом з фінансових питань без ризиків підозр та обвинувачень;
  • антикорупційні межі медичної комунікації.

Володимир Краснов у своєму виступі обґрунтував принципи сервісної бізнес-моделі компанії як такої, що зосереджується на задоволенні потреб своїх клієнтів через надання певних послуг; розкрив секрети успіху правильно обраної моделі організації бізнесу: «пацієнторієнтованість, як базової цінності», тощо; навів та охарактеризував істотну кількість стратегічних принципів роботи всесвітньовідомої клініки Мейо.

Лідія Юрковська в рамках вимог Закону України «Про запобігання корупції» довела необхідність освіченості персоналу ЗОЗ щодо згаданого закону; наголосила на важливості правової риторики для персоналу ЗОЗ; обґрунтувала правила безпечної комунікації з дотриманням антикорупційних меж для персоналу та адміністрації ЗОЗ; охарактеризувала практичні прийоми мінімізації скарг пацієнтів за рахунок комунікативної майстерності; підкреслила важливість порозуміння з пацієнтами та їх родинами для просування позитивного іміджу ЗОЗ на ринку медичних послуг.

Кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права в рамках своєї соціальної відповідальності активно продовжує просвітницьку діяльність серед фахівців сфери охорони здоров’я та намагається надавати найбільш актуальну та затребувану інформацію, яка робить діяльність професіоналів галузі охорони здоров’я ще кращою.