Google search

 
 

Кафедра акушерства та гінекології №1 НУОЗ України імені П. Л. Шупика бере активну участь у лікувально-діагностичній та консультативній роботі у родопомічних закладах, які є клінічними базами кафедри у Київській та Чернігівській областях (Київська обласна клінічна лікарня та перинатальний центр, Вишгородська ЦРЛ, лікарня інтенсивного лікування м. Боярки, Ніжинський міський пологовий будинок).

Щотижнево згідно з графіком у кожному клінічному закладі науково-педагогічні працівники кафедри проводять обходи у структурних підрозділах зазначених лікарень, організовують та беруть участь у консиліумах вагітних з акушерською та екстрагенітальною патологією та тяжких гінекологічних хворих.

З початку 2023 року на клінічних базах було проведено 27 хірургічних втручань підвищеної категорії складності. Співробітники кафедри впроваджують іноваційні технології розродження вагітних з аномально інвазивною плацентою, передлежанням судин пуповини та у разі іншої акушерської та екстрагенітальної патології. При виконанні акушерських та гінекологічних операцій у лікувальну практику клінічних закладів кафедри широко впроваджуються нові методики з використанням сучасного технічного супроводу (аргоноплазмова коагуляція тканин, радіохвиля), а також медикаментозної підтримки (транексамова кислота, карбетоцин, реместип), що дозволяє суттєво зменшити об’єм крововтрати, покращити процеси репарації тканин, зменшує кількість післяопераційних ускладнень у породіль та гінекологічних хворих.

Науково-педагогічні працівники кафедри приділяють велику увагу широкому впроваженню ендоскопічних методик (гістероскопія, гістерорезектоскопія, лапароспопія, асистована лапароскопія) діагностики та лікування гінекологічної патології у Київській обласній клінічній лікарні, а також проведення гінекологічних хірургічних втручань вагінальним доступом (вагінальна гістеректорія при випадінні матки).

У акушерсько-гінекологічному відділенні Вишгородській ЦРЛ впроваджено ультразвукові методики діагностики аномально інвазивної плаценти, передлежання судин пуповини та визначення доплерпометричних показників, які відображають функціональний стан плода.

Розроблені кафедрою інноваційні методики постійно впроваджуються в клінічну практику та в освітній процес під час проведення циклів безперервного професійного розвитку лікарів.