У другу суботу березня, 11.03.2023, співробітники кафедри кардіології організували та провели факультативні заняття для кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів та ревматологів.

Зустріч розпочалася з лекції професора Н. Осовської: «Пазл антиангінальної терапії у пацієнтів з різними показниками гемодинаміки». Детально обговорили механізми ішемії міокарда та відповідний підхід до корекції цього стану.

Здавалося, що вже давно наступила весна, але COVID-19 гуляє нашими вулицями. Про те, як правильно діагностувати та лікувати пацієнта під час поєднаної циркуляції вірусу грипу та COVID-19 розповіла професор О. Голубовська.

Цікаву дискусію провели професори О. Радченко та М. Долженко  щодо того, які органи-мішені уражені при COVID-19. Представили аудиторії цікавий клінічний випадок ведення пацієнта з артеріальною гіпертензією, васкулітом на фоні COVID-19.

Ні одна зустріч не проходить без обговорення сучасних міжнародних рекомендацій. Цього разу розглядали діагностику, лікування, прогноз щодо серцевої недостатності за рекомендаціями ESC та АСС/АНА 2021-2022 разом з професором М. Долженко. Уважно опрацювали підходи до фармакологічного лікування пацієнтів з серцевою недостатністю в залежності від фракції викиду лівого шлуночка серця та наявності фібриляції передсердь.

Одне з самих частих питань, які чують лікарі від кардіологічних пацієнтів: «Як  впливають статини на печінку?». Цій темі професор М. Долженко присвятила свою доповідь. Перш за все, обговорили наукові дані щодо користі та побічних реакцій при призначенні цих ліків, розглянули європейські рекомендації щодо гіполіпідемічної терапії.

Факультативні занятті проводяться для поглиблення знань лікарів у «найпопулярніших» медичних патологіях. Крім того, у медиків під час проведення зустрічі є можливість задати питання всім спікерам.

Про наступні заходи організовані кафедрою кардіології можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.