Хірургічна клініка кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика (зав. каф. – професор С. Саволюк) на основній клінічній базі (МКЛ № 8 м. Київ) складається з 2-х хірургічних відділень по 100 стаціонарних ліжок, на яких перебувають пацієнти з усім спектром планової та ургентної хірургічної патології.

Тричі на тиждень хірургічна клініка приймає ургентних пацієнтів з усього міста, щоденно чергує по кількох районах Києва.

Вже стало доброю традицією, що двічі на місяць кафедральна бригада у складі: відповідального хірурга, завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії професора С. Саволюка, асистента кафедри, к. мед. н. Д. Завертиленка, аспірантів кафедри – А. Дембіцького, Г. Мельничука та Є. Кругляка, а також лікарів-інтернів чергує, цілодобово приймаючи ургентних пацієнтів з усіх районів Києва.

Під час чергувань здійснюються ранкові та вечірні обходи усіх пацієнтів хірургічної клініки та ВАІТ, планові та ургентні госпіталізації, термінові хірургічні втручання лапароскопічним малоінвазивним доступом, який є в пріоритеті.

Подібний ургентний досвід та робота в команді досвідчених хірургів кафедри надзвичайно цінні для підготовки молодих фахівців, формування та зростання кадрового кафедрального резерву, сприяє накопиченню клінічного матеріалу для різнопланових наукових досліджень кафедри.

Актуальність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів