Складні хірургічні випадки вимагають застосування мультидисциплінарних підходів з поєднанням експертної фахової хірургії та сучасної доказової діагностики та лікування.

Саме такі принципи реалізуються у хірургічній клініці кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика (завідувач кафедри професор С. Саволюк).

Основною клінічною базою кафедри хірургії та судинної хірургії є хірургічні відділення КНП КМКЛ № 8, де за сприяння адміністрації створені усі умови для вирішення надскладних хірургічних завдань, зокрема постійного розширення спектру хірургічних утручань, розвиток ендокринної хірургії.

Наявність едокринологічного відділення дозволяє здійснювати оптимальну передопераційну підготовку та подальший післяопераційний супровід пацієнтів з хірургічними ускладненнями синдрому діабетичної стопи, патологією щитовидної залози та наднирників.

Яскравим прикладом реалізованої у цьому контексті міжкафедральної взаємодії є плідна та успішна співпраця завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії професора С. Саволюка, професора кафедри хірургії та трансплантології, члена-кореспондента НАМН України професора А. Коваленка, яка здійснюється при лікуванні пухлин наднирників.

Застосування комбінації лапароскопічних та відкритих хірургічних методик у хірургії заочеревинного простору дозволяє індивідуалізувати хірургічну тактику, вирішувати надскладні клінічні завдання та надавати експертну хірургічну допомогу пацієнтам. Набутий досвід міжкафедральної взаємодії буде реалізований під час проведення циклів тематичного удосконалення та поглиблення практичних навичок слухачів