У січні – лютому 2023 року завідувач кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології професор Денис Варивончик успішно завершив навчання у Schools of Public Health The University of Michigan https://sph.umich.edu за двома програмами професійної спеціалізації: «Environmental Hazards and Global Public Health» («Екологічні небезпеки та глобальне громадське здоров'я») та «Climate Change, Sustainability, and Global Public Health» («Зміна клімату, стійкий розвиток і глобальне громадське здоров'я»).

Кожна навчальна програма тривала по 1 місяцю і включала наступні освітні курси: «Air & Water Pollution», «Physical Hazards (Noise and Radon) and Solid Waste», «Urbanization and Global Health», «Built Environment»; «Impacts of Climate Change», «Responding to Climate Change», «Sustainability», «Climate Change Case Peer-Review Assignment».

Навчання відбувалось в рамках спеціалізація «Impacts of the Environment on Global Public Health» («Вплив навколишнього середовища на глобальне громадське здоров’я») на міжнародній освітній платформі COURSERA, за отриманими двома індивідуальними міжнародними науково-освітніми грантами.

В рамках виконання начального проєкту професором Денисом Варивончиком було представлено і позитивно оцінено професорським складом Школи громадського здоров’я Мічиганського університету проєкт «Подолання медико-екологічних ризиків громадському здоров'я у регіоні Донбасу на основі розвитку зеленої енергетики у післявоєнний період».

Набуті фахові компетенції широко впроваджуються у освітньо-науковий процес кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Місія Мічиганського університету полягає в тому, щоб «служити людям Мічигану та світу через перевагу у створенні, спілкуванні, збереженні та застосуванні знань, мистецтва та академічних цінностей, а також у розвитку лідерів і громадян, які кинуть виклик сьогоденню та збагатять майбутнє».

Мічиганський університет є надійним партнером народу України і з першого дня підтримує боротьбу проти російської воєнної агресії (див. посилання).