22 лютого 2023 р. в стінах Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова відбувся попередній захист дисертаційної роботи аспіранта кафедри дитячої хірургії, анестезіології, ортопедії та травматології Романа Зацаринного на здобуття звання доктора філософії за спеціальністю 222 – Медицина (наукова спеціальність 14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія).

Робота виконана під керівництвом завідувача кафедри професора Андрія Біляєва та беззаперечно є вагомим внеском в розвиток сучасної анестезіології та інтенсивної терапії.

Блискуча доповідь аспіранта, жвава академічна дискусія запитань-відповідей, високопрофесійний аналіз роботи високоповажними рецензентами - черговий доказ незламності українського духу, що вражає своєю цілеспрямованістю! А тематика роботи  "Ефективність та безпечність безперервного внутрішньовенного введення лідокаїну, як компонента інтраопераційного знеболення та післяопераційної інтенсивної терапії при обширних резекціях печінки" розширює можливості якісної та безпечної анестезії в умовах загострення актуальності хірургічних втручань.