Google search

 
 

Всесвітній День боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого за ініціативою «Міжнародного союзу проти раку» (UICC).

Його метою є підвищення обізнаності людей про рак, як одного з найбільш важких захворювань сучасності, а також привернення уваги громадськості до його запобігання, виявлення та лікування. Адже можна досягти гарних результатів лікування, а у деяких випадках – повного одужання.

З 2022 року триває трирічна кампанія «Усунення прогалин у догляді». Перший рік кампанії був  присвячений розумінню та визнанню нерівності у доступності до лікування онкологічних захворювань. Другий рік кампанії присвячений об’єднанню окремих осіб, організацій, громад, правозахисників і політиків у закликах до змін і вживання заходів.

На жаль, Україна посідає друге місце у Європі за темпами поширення онкозахворювань. Щороку понад 160 тисяч жителів дізнаються, що вони – онкологічні хворі. Злоякісні новоутворення уражують в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку, при цьому шанс захворіти істотно збільшується після 50-ти річного віку. Рак, як причина смерті, посідає друге місце у структурі смертності населення країни, разом із серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я наших співвітчизників.

За активної участі співробітників кафедри онкології, на державному рівні розробляються програми щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень. Особлива увага приділяється санітарно-освітній роботі, підготовці спеціалістів загального профілю з введенням в програму розширеного курсу зі спеціальності «Клінічна онкологія» для покращення діагностики та раннього виявлення злоякісних новоутворень. За участю НУОЗ України імені П. Л. Шупика, в межах безперервного професійного розвитку, розробляються програми для формування онкологічної компетентності лікарів різних спеціальностей.

Пам’ятаймо, профілактика - найбільш економічно ефективний метод боротьби з раком – вона призводить до значної економії витрат на лікування, збільшення тривалості та якості життя пацієнтів, а також запобігання стражданню від хвороб.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу