Google search

Методика гігієнічної обробки рук, робочих поверхонь при вірусних і бактеріальних інфекціях

Здійснюється відповідно до затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України №798 від 21.09.2010 року.

Термінологія:

  • Антимікробний засіб - засіб, який пригнічує життєдіяльність мікроорганізмів (дезінфектанти, антисептики, стерилянти, хіміотерапевтичні засоби, що включають антибіотики, засоби, які очищають, консерванти).
  • Антисептики – хімічні речовини мікробостатичної та мікробоцидної дії, що використовуються для профілактичної і терапевтичної антисептики інтактних і пошкоджених шкірних покривів і слизових порожнин, ран.
  • Антисептики для рук – засоби на основі спирту з додаванням або без додавання інших сполук, призначені для деконтамінації шкіри рук з метою переривання ланцюга передачі інфекції.
  • Гігієнічна антисептика рук – це обробка рук шляхом втирання антисептика в шкіру рук для ліквідації транзиторних мікроорганізмів.
  • Звичайне миття рук – процедура миття водою зі звичайним (без протимікробної дії) милом. 

Для гігієни рук медичного персоналу та населення, обробки робочих поверхонь використовують антисептичні засоби, зареєстровані в Україні в установленому порядку. Читати далі ...

Рекомендації професора Літуса щодо правильного використання засобів для дезінфекції шкіри

Про важливість правильного миття рук розповів в ефірі програми "PRO здоров'я спецвипуск", Еспресо.TV, завідувач кафедри дерматовенерології  професор Олександр ЛІТУС.

Як саме мити руки? Чим мити? Як правильно доглядати за шкірою рук, щоб вона не тріскалась та не пошкоджувалась? Чи можна носити довгі нігті під час пандемії? Чи всім антисептикам можна довіряти?

Про все це ви можете послухати та подивитись у відео.