13 листопада 2020 р. відбулось засідання спеціалізованої вченої ради Д26.613.04 по захисту дисертаційної роботи доцента кафедри організації і економіки фармації, доцента кафедри вірусології Сергія Соловйова на тему: «Наукове обґрунтування фармацевтичного забезпечення етіологічної діагностики, вакцинопрофілактики та фармакотерапії вірусних інфекцій за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація.

Науковим консультантом здобувача є декан медико-профілактичного і фармацевтичного факультету НМАПО імені П. Л. Шупика, заслужений працівник освіти України, професор Віктор Трохимчук. Офіційними опонентами: начальник кафедри військової фармації Української військово-медичної академії Міністерства оборони України, професор Олександр Шматенко; завідувач кафедри управління і економіки фармації та фармацевтичної технології Запорізького державного медичного університету МОЗ України, професор Інна Бушуєва; завідувач кафедри фармації Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова МОЗ України, доктор фармацевтичних наук, доцент Олена Кривов’яз.

Засідання проводилося під головуванням заступника голови спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 професора Костянтина Косяченка. Після того, як учений секретар ради професор Анна Дроздова ознайомила учасників засідання з документами атестаційної справи здобувача старшого дослідника Соловйова, він доповів про основні положення дисертаційного дослідження.

Дисертаційна робота виконана у рамках визначених напрямків наукової діяльності НМАПО імені П. Л. Шупика, як самостійна наукова тема, а також як фрагмент науково-дослідної роботи. Сергій Соловйов підкреслив, що, з огляду на актуальність, метою дисертаційної роботи стало теоретичне обґрунтування і розроблення науково-методологічних основ ефективності фармацевтичного забезпечення етіологічної діагностики, вакцинопрофілактики та фармакотерапії вірусних інфекцій на основі поєднання методів фармакоекономічного аналізу та математичного моделювання. Дисертант висвітлив завдання дослідження, наукову новизну дисертаційної роботи, послідовно представив основні результати дослідження, зазначив основні висновки, які випливають з результатів досліджень, виклав теоретичне та практичне значення дисертаційної роботи.

У результаті дисертаційних досліджень вперше було обґрунтовано принципи мультикритеріального аналізу медичної ефективності фармацевтичного забезпечення етіологічної діагностики вірусних інфекцій та її моделювання на основі визначених операційних характеристик діагностичних тестів. Розроблено та обґрунтовано застосування у практиці охорони здоров’я моделі економічної ефективності фармацевтичного забезпечення етіологічної діагностики вірусних інфекцій. Розроблено моделі економічної ефективності включення противірусного препарату у фармацевтичне забезпечення пацієнтів із інфекційними захворюваннями в умовах етіологічної невизначеності та попередньої етіологічної діагностики. Запропоновано принципи моделювання економічної ефективності фармацевтичного забезпечення фармакотерапії інфекційних захворювань на основі динаміки нормалізації клініко-лабораторних показників. Вперше досліджено діагностичну складову економічної ефективності фармацевтичного забезпечення противірусної фармакотерапії інфекційних захворювань. Науково обґрунтовано  та розроблено моделі біомедичної ефективності фармацевтичного забезпечення вакцинопрофілактики вірусних інфекцій на основі біологічних властивостей вірусного збудника та біоповедінкових характеристик населення.

Після доповіді було дано відповіді на запитання від членів спеціалізованої вченої ради та присутніх на засіданні. Зокрема, питання були задані доцентом Валерієм Поповичем, професором Аллою Кабачною, професором Костянтином Косяченком, професором Олесею Гульчій, доцентом Сергієм Убоговим, доцентом Вадимом Гульпою та іншими.

Кожен з опонентів надав високу оцінку дисертації та її автору. В обговоренні активну участь взяли усі учасники засідання, які підкреслили актуальність та вагому наукову й практичну значущість дисертаційної роботи.

За результатами таємного голосування було одноголосно прийнято рішення щодо присудження старшому досліднику Сергію Соловйову наукового ступеня доктора фармацевтичних наук.

Актуальність матеріалу: 95.33% - 12 Голосів
Корисність матеріалу: 95.45% - 11 Голосів