Протягом останніх декількох днів у трьох містах нашої країни - Києві, Одесі та Львові пройшли засідання Клубу ендокринологічних новацій, організовані завідувачем кафедри діабетології Інституту сімейної медицини НМАПО імені  П. Л. Шупика чл.-кор. НАМН України професором Б. Маньковським.

Цього разу засідання пройшли в міжнародному форматі, оскільки в них активну участь взяв один з провідних ендокринологів Ізраїлю - професор Є. Мошкович, який розповів про успішний досвід клінічного застосування сучасних базальних аналогів інсуліну другого покоління в лікуванні хворих з цукровим діабетом.

Важливо підкреслити, що засідання Клубу мали міждисциплінарний характер. Великий інтерес слухачів викликала інтерактивна дискусія, проведена професорами Є. Коваль, О. Жаріновим - провідними кардіологами нашої країни і професором Б. Маньковським, в якій були розглянуті можливості сучасної цукрознижувальної терапії щодо впливу на прогноз життя пацієнтів.

Завідуюча кафедрою неврології Харківського національного медичного університету професор Є. Товажнянська представила дуже цікавий клінічний розбір пацієнта з поєднаною патологією - міастенією і цукровим діабетом. Доцент кафедри діабетології І. Кондрацька розглянула можливості цукрознижувальної терапії позаглюкозоцентричного підходу. На кожному засіданні були присутні більше 150 лікарів різних спеціальностей.