Російське вторгнення в Україну розпочате о 5:00 24 лютого 2022 року є агресивною війною Росії проти України. Генеральна асамблея ООН у своїй резолюції від 2 березня 2022 року засудила російське вторгнення в Україну та назвала його агресією Російської Федерації проти України. З першого дня вторгнення Росія порушує правила ведення війни і масово чинить воєнні злочини.

29 квітня 2022 р дирекція Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика, під керівництвом професора Олега Шекери, за участю науково-педагогічних працівників кафедр Інституту провела одноденний фаховий семінар «Військова медицина у період бойових дій та умовах воєнного  стану».

Організаторами заходу виступили – Українська асоціація медичної освіти, НУОЗ України імені П. Л. Шупика, МГО-МА «Здоров'я суспільства», за підтримки видавничого дому «Заславський», міжнародного науково-практичного журналу «Здоров'я суспільства», газети «Новини медицини і фармації».

Під час заходу зареєструвалося 1016 слухачів із усіх областей України. На 29.04.2022 р. кількість переглядів склало – 1072, а унікальних глядачів – 603. Серед слухачів були військові та цивільні лікарі різних спеціальностей.

Під час семінару були розглянуті та обговорені актуальні питання, що стосуються міжнародно-гуманітарного права, кодексу поведінки медичного персоналу, що бере участь у збройних конфліктах, а також важливі питання лікувально-евакуаційного забезпечення військ, серед них: санітарні втрати, медичне сортування, медична евакуація.

Головна мета даного циклу лекцій – інформувати всі категорії медичних працівників Збройних сил України та Міністерства охорони здоров’я України щодо системи медичного забезпечення військ і населення під час бойових дій для використання в практичній діяльності.

Учасники висловили задоволення змістовною інформацією та набутими знаннями, що необхідні під час бойових дій в умовах воєнного стану.

У подальшому медичні фахівці можуть ознайомитись з цією та іншою медичною інформацією на каналі «Військова медицина» (youtube-канал https://www.youtube.com/channel/UC6ujOeLYRiwi9pdhrMBtDGg).