Google search

 
 

Іноді тільки лікар може стати єдиною надією в допомозі пацієнту в стані суїцидальної кризи та врятувати йому життя. В рамках угоди про співпрацю між НУОЗ України імені П. Л. Шупика та Національним університетом «Києво-Могилянська академія», 5 та 6 листопада пройшов тренінг по превенції суїцидів у громадах.

Тренінг «Сприяння життєстійкості громад в Україні: профілактика суїциду» розроблено Національним університетом «Києво-Могилянська академія» спільно з Регіональним центром протидії насильству, травмі та суїциду (RVTS East) та Університетською клінікою Акерсхус (Ahus) (Королівство Норвегія) у співпраці з Громадською організацією «Асоціація фахівців з розв'язання конфліктів та соціальної і психологічної підтримки «Слова допомагають».

У рамках цієї освітньої події команда досвідчених тренерів спільно зі старшим викладачем кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права факультету підвищення кваліфікації викладачів к. психол. н. Оленою Костюк навчали серед інших, вісім науково-педагогічних працівників НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Учасники отримували такі компетентності: розглядати суїциди, як соціально-психологічне явище; виявляти й аналізувати фактори ризику та насторожуючі ознаки суїцидальної поведінки; допомагати людині в суїцидальній кризі; турбуватися про свій стан у ситуації допомоги іншому тощо.

Учасники тренінгу на своєму досвіді впевнилися, що для надання допомоги людині в стані суїцидальної кризи не треба бути спеціалістом-експертом. Часто людина не має з ким поділитися своїми переживаннями, не знає до кого звернутися, не бачить виходу з ситуації, що склалася. Тож вчасно вислухати людину та перенаправити до спеціалістів – інколи це може в буквальному сенсі врятувати життя.

Як зазначив один із організаторів тренінгу: «Це були 16 годин інвестицій у підвищення життєстійкості громад, що дають упевненість усім, хто пройшов навчання, в тому, як діяти в кризовій ситуації при зіткненні з людиною, яка має суїцидальні думки, плани чи навіть спроби. Дуже важливо бути не просто стійким до таких випробувань долі, а й мати алгоритм дій, готовність спілкуватися на такі складні теми, знати насторожуючи ознаки та до кого звернутися за допомогою».

Один із учасників тренінгу відмітив, що в ньому гарно збалансовані теорія та формування практичних навиків. Головне досягнення цього заходу –  оптимізм із яким тренери підходять до викладання цієї не простої теми та яким заражають усіх учасників.

Тренінг проведено безкоштовно для учасників із подальшою видачою відповідних сертифікатів про дводенне навчання.

Сподіваємось, що така ініціатива буде і в подальшому сприяти забезпеченню соціальної відповідальності медичної професії.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 70.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 71.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 72% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу