На кафедрі вірусології в рамках циклу спеціалізації (куратор циклу к.м.н. доцент Олена Ковалюк) були проведені практичні заняття з приготування та застосування клітинних культур в сучасній медичній вірусології та у виробництві вірусних вакцин.

Практичні заняття, які проводила к.б.н. доцент Олена Трохименко, викликали неабияке зацікавлення у слухачів. Заняття проводились з використанням боксів біологічної безпеки, що створювали асептичні умови роботи.

Слухачі оволоділи класичними вірусологічними методами: приготування клітинних культур, титрування та накопичення в них вірусів, визначення та розрахунок інфекційного титру вірусу в культурі клітин. Слухачі мали змогу працювати мікрометодом і оцінювати якість клітинних моношарів in vitro та визначати інфекційний титр вірусу в цих культурах, працювати на унікальному обладнанні та застосовувати в роботі інвертований мікроскоп PrimoVert (Karl Zeiss, Німеччина) з відеокамерою, яка дозволяє виводити мікроскопічні зображення на монітор комп’ютера, демонструючи його всім слухачам, та фіксувати і документувати їх. Проведені заняття дали можливість слухачам відпрацювати практичні навички до відповідних розділів циклу спеціалізації.

Після проведення практичних занять слухачі подякували завідувачу кафедри професору Ірині Дзюблик та викладачам кафедри за надану можливість оволодіти цим напрямком сучасних клітинних технологій і їх застосуванням на практиці.