На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії розпочався цикл практичних занять з інтернами-анестезіологами першого року навчання. Дані заняття проходили з симуляцією практичних завдань, які лікарі-інтерни виконували на манекенах. Така методика навчання вибрана кафедрою згідно з сучасними підходами до навчання інтернів-медиків.

Так, за даними досліджень зарубіжних авторів «...тренування з використанням симулятора віртуальної реальності має перевагу перед тільки теоретичним навчанням». До того ж симуляція дозволяє учням здобувати навички в «безпечному середовищі», уникаючи при цьому шкоди для пацієнтів.

Ще однією особливістю практичної симуляції стало залучення до цього аспірантів кафедри. Аспірантом кафедри Таїсією Данчиною було проведено практичне заняття зі спірометрії, де присутні лікарі-інтерни першого року навчання були ознайомлені з новітнім обладнанням для здійснення спірометрії, теоретичними засадами та методами, які використовуються для цього. Також було розглянуто практичні підходи щодо проведення штучної вентиляції легень залежно від конкретних даних спірометрії.

Аспірант Володимир Колесников продемонстрував молодим колегам інноваційні методики штучної вентиляції легень, що в умовах коронавірусної пандемії є актуальною проблематикою.

Завідувач кафедри професор Олег Лоскутов продемонстрував проєкт нової симуляційної комп’ютерної програми, яку розробляє кафедра.

Всі тренінги проходять з урахуванням протиепідемічних заходів у малих групах.

Заняття викликали неабияке зацікавлення у молодих лікарів, які готуються стати анестезіологами.