Протягом відпускного періоду 8–10 липня 2021 року в Афінах (Греція) було проведено Офіційний навчальний курс Міжнародного товариства естетичної та пластичної хірургії (ISAPS) під девізом «Light of Beauty over the Parthenon».

Це був перший гібридний офіційний курс, в якому поєднувалися як безпосередня участь хірургів світу, які відвідали Афіни, так і віртуальна, з підключенням учасників online. У цій масштабної події взяв участь співробітник нашого університету з кафедри загальної та невідкладної хірургії (зав. кафедри – професор В. Крижевський) професор Є. Колесников.

Програма курсу була великою й охоплювала багато аспектів пластичної та естетичної хірургії: ринопластика, блефаропластика, первинні і повторні операції на грудях, оперативні втручання, які збільшують і зменшують груди, контурування обличчя та тіла після масивної втрати ваги внаслідок баріатричних операцій, омолоджуючі операції на обличчі, мініінвазивні косметичні операції та процедури, апаратура й хірургічна техніка для ліпосакції, особливості перебігу післяопераційного періоду, майбутнє естетичної медицини та інші. Були проведені дуже цікаві й повчальні майстер-класи: «Повторна ринопластика – структурна реконструкція», «Сучасна безпечна підтяжка обличчя», «Циркулярна торакоабдомінопластика після значної втрати зайвої ваги».

Стосовно проблем ринопластики виступили провідні хірурги Європи, які обговорили питання етнічних особливостей анатомії  носа в різних регіонах світу і неокласичні канони при виконанні операцій на носі, а також використання комп'ютерної топографії в плануванні і оцінці результатів.  Омолоджуючі операції на обличчі міцно увійшли в основний арсенал оперативних втручань пластичних і естетичних хірургів. Були обговорені різні методики підтяжки обличчя, використання спеціальних ниток для цих цілей, профілактика і корекція деформації обличчя після цих операцій.

Розглянуто питання естетичної хірургії грудей: збільшення грудей ендоскопічним пахвовим доступом, особливості виконання цієї операції у дуже худих пацієнтів, помилки хірургічної техніки з порушенням структури інфрамамарної складки, як уникати і коригувати це ускладнення.

В останні роки через глобальну пандемію ожиріння у всьому світі різко зросла кількість баріатрічних операцій для зниження надмірної ваги. Водночас значно збільшилася і кількість естетичних операцій з корекції обличчя та тіла після масивної втрати ваги. Стадійність, черговість і особливості виконання таких операцій були обговорені провідними хірургами світу та надано рекомендації молодим хірургам щодо лікування цієї групи пацієнтів. У розділі використання мінімально інвазивної техніки в естетичній хірургії обговорювалися питання радіочастотної ліпосакції, HD-ліпоаспірації і липофиллинга, аутотрансплантації жиру.

Були проведені кілька сателітних симпозіумів відомими фірмами і виконавцями. АЛЛЕРГАН сателітний симпозіум був присвячений питанням майбутнього естетичної хірургії і медицини, використанню ботулінотоксину в клінічній практиці, ліпофілінгу з відновленням і створенням обсягів тканини в нижній частині обличчя тощо. Інший сателітний симпозіум провела компанія MOTIVA, яка створює грудні імпланти, тканинні експандери, пристрої для збору жиру шляхом ліпоаспірації, очищення та зворотного введення його для контурування обличчя й тіла. Тема їхньої доповіді була «Від текстурованих до більш досконалих гладких імплантів, питання полегшення переходу на нові імпланти». IPSEN сателітний симпозіум був присвячений ефективності лікування й отримання оптимальних результатів після AboBonta терапії. Дуже корисним було обговорення цієї проблеми провідними фахівцями.

Отримані під час офіційного курсу знання будуть використовуватися співробітниками кафедри в педагогічному процесі для інтернів, клінординаторів, аспірантів, лікарів-курсантів ТУ програми «Естетична хірургія обличчя та тіла після втрати зайвої ваги».

ISAPS встановила, що за участь в цьому 1-гібридному офіційному курсі в Афінах, Греція, присвоюються 20 СМЕ UEMS Credits Європейських освітніх кредитів.