10 грудня відбулися чергові безкоштовні факультативні заняття організовані кафедрою кардіології.

Важливу тему досліджувала проф. М. Долженко: «Кардіоваскулярні ризики під час війни». Обговорили і основні соціальні групи, що формуються під час війни, які з них найбільш вразливі. А також кого і коли чекати кардіологу на прийом.

Одну з найгірших толерантність до постійного прийому мають статини. Велика частина пацієнтів через деякий час відмовляється від цих ліків, через побоювання за «здоров’я» печінки. Чи можливий консенсус у цьому питанні? Проф. О. Бондаренко провела насичений майстер-клас: «Гепатотоксичність статинів. Міф чи реальність?».

Про алгоритм вибору антиаритмічніх засобів при захворюваннях щитоподібної залози, місце аміодарону  говорила д.м.н. Т. Гетьман. Також розглянули питання обстеження та спостереження за пацієнтами з фібриляцією передсердь.

Ас. кафедри В. Несукай продовжив розкривати тему розшифровки ЕКГ. Цього разу говорили про найчастіші блокади. Чи потрібно знати ЕКГ сімейному лікарю? Відповідь однозначна. Тому, напевно, ця доповідь користується такою популярність і супроводжується жвавою дискусією.

Дякуємо всіх учасникам за цікаву і насичену зустріч.