Шановні колеги! Кафедра акушерства, гінекології та перинатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика запрошує на позаплановий цикл тематичного удосконалення: «Основи ультразвукової діагностики в практиці лікаря акушера-гінеколога з елементами симуляційного навчання»

Дати проведення:  19.06.-23.06.2023

Кількість балів БПР: 25 балів

Вартість: 1350 грн.

Мета циклу: удосконалення теоретичних знань, поглиблення професійних компетентностей та поглиблена практична підготовка.

План навчання:

1. Класифікація вад розвитку жіночих статевих органів, запропонована американською спільнотою репродуктологів ASRM (American Society for Reproductive Medicine 2021).
  2. Основні положення консенсусу міжнародної групи експертів з морфологічного ультразвукового аналізу матки MUSA (Morphological Uterus Sonographic Assessment). Аналіз знімків.
  3. Класифікація FIGO PALM – COEIN причини АМК. Основну положення консенсусу міжнародної групи експертів з аналізу пухлин ендометрію. Аналіз знімків.
  4. IETA (International Endometrial Tumor Analysis Group). Класифікація пухлин яєчників IOTA (Internation Ovarian Tumor Analysis Group).
  5. O-RADS (Ovarian-Reporting Adnexal and Data System). Патологія (опис, який має бути в протоколі).
  6. Покрокове обговорення кожної гінекологічної патології. Аналіз знімків.
  7. Головне про вагітності малого терміну.

Відпрацювання практичних навичок (за попереднім записом!):

- Підготовка робочого місця (вмикати апарат, заводити картку пацієнта, обирати потрібний присет, вдягати презерватив на вагінальний датчик, знати як правильно готувати пацієнтку до дослідження)

- Проведення трансабдомінальне і трансвагінальне ультразвукове дослідження на моделях (постановка руки, виведення певної ділянки на екран (шийки, матки, яєчників) в різних проекціях, правильне вимірювання із занесенням розмірів в УЗ-протокол, інтерпретація сканів, формування висновку)

- Виведення на екран ендоментрію та ендоцервіксу (оцінювання товщини, структури в різні фази циклу, виключення патологічних процесів: гіперплазії, поліпи)

- Виведення на екран яєчників (оцінювання фолікурярного резерва, об’єму яєчників)

Наприкінці курсу навчання видається посвідчення про проходження циклу встановленого зразку.

Куратор циклу: асистент кафедри акушерства, гінекології та перинатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, к.мед.н. лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД Тетяна Степаненко.

Місце проведення: м. Київ, вул. Дорогожицька 9, лабораторний корпус, Центр симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка.

Контактний номер телефону: 099-534-82-49