Google search

 
 

В анестезіології та інтенсивній терапії надзвичайно важливими є методи діагностики з використанням сучасних інструментальних та лабораторних досліджень. Особливо актуальні неінвазивні методики, які дозволяють швидко та якісно вирішувати складні діагностичні завдання.

Саме до таких належать методи ультразвукової діагностики. Сонографічна оцінка пацієнтів в критичному стані надає цінну інформацію, яка допомагає клініцисту під час початкової оцінки і стабілізації недиференційованого шоку. Прицільне ультразвукове дослідження може бути використано для швидкої оцінки фізіологічної основи шоку у конкретного пацієнта, виявлення потенційно летальних, але оборотних станів, які можуть бути недіагностовані біля ліжка пацієнта.

Пацієнти відділень інтенсивної терапії часто нестабільні, тому не можуть залишати зону реанімації, де їх життєві функції контролюються приладами, а отже дослідження повинні виконуватися на місці з використанням рухомих пристроїв для проведення таких досліджень,  як рентгенографія, ультрасонографія або ехокардіографія. Про ці та інші питання (серед них – застосування протоколів FAST, FATE, ATLS, FOCUS та інших, пошук нервових сплетінь та нервів, магістральних судин) йшлося на практичних заняттях для лікарів-інтернів першого року навчання, які проводили, під керівництвом завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика професора Олега Лоскутова, доцент Інна Кучинська, аспірант Олена Бобровник, лікар Андрій Дем’янчук.

Лікарі-інтерни отримали чудову нагоду самостійно попрацювати із сучасною ультразвуковою апаратурою з різними датчиками, задавали уточнювальні питання стосовно ефективності ультразвукових методів, основних недоліків та переваг цих методів діагностики перед іншими неінвазивними методами.

Це один із нових навчальних циклів, який впроваджує кафедра анестезіології та інтенсивної терапії для підвищення професійного рівня інтернів. Надалі кафедра планує оновлювати свою навчальну програму подібними практичними майстер-класами, що відображають нові технології в анестезіології та інтенсивній терапії.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також