З 09 по 11 листопада 2022 року в Парижі, Франція, відбувся 96-й Конгрес французького товариства ортопедично-травматологічної хірургії - SOFCOT.

Від кафедри ортопедії та травматології № 2 на конгресі побував професор Ігор Зазірний. Протягом триденного візиту делегат відвідував наукові сесії на різні теми з ортопедії і травматології.

Ігор Михайлович відзначає високий рівень проведення конгресу, прослухавши досить велику кількість цікавих доповідей. Також професор кафедри ознайомився з останніми новинками медичної апаратури, медичного інструментарію та системами для остеосинтезу і ендопротезування верхніх і нижніх кінцівок.

Найбільше зацікавлення серед всіх делегатів викликала система для лікування кісткових дефектів – P.A.B.S.T. (Plate Assisted Bone Segment Transport) французької фірми Spinaxis. На сьогоднішній день дана система для нашої країни вважається досить актуальною. Адже більшість вогнепальних та мінно-вибухових травм верхніх і нижніх кінцівок мають великі кісткові дефекти, які потребують тривалого і складного відновлення.