Google search

 
 

На кафедрі медичної та лабораторної генетики закінчився цикл тематичного удосконалення «Організаційно-методичне забезпечення лабораторного етапу Державної програми розширеного масового неонатального скринінгу», який тривав з 19.09 по 30.09.2022 р.

На циклі проходили навчання фахівці з лабораторної генетики, які будуть забезпечувати виконання Державної програми розширеного неонатального скринінгу, старт якого заплановано на 01.10.2022 р. Серед 24 слухачів, зарахованих на цикл, були генетики, біологи, лікарі-лаборанти, лікарі-лаборанти-генетики з м. Києва, м. Кривого Рогу, м. Львову та м. Харкова.

Сучасні досягнення розвитку медичної та лабораторної генетики, пов’язані з впровадженням принципово нових та застосуванням модифікацій вже існуючих методів лабораторної діагностики орфанних захворювань та спадкових метаболічних захворювань, зокрема, сприяли розширенню неонатальних скринінгових програм для новонароджених та створенню нової системи неонатального масового скринінгу в Україні. Це обумовило необхідність у підготовці фахівців, які відповідали усім вимогам щодо забезпечення впровадження Державної програми розширеного масового неонатального скринінгу в державних медичних установах нашої країни.

Під час лекційних занять викладачі кафедри акцентували увагу слухачів на нормативно-правовому забезпеченні нової системи розширеного масового неонатального скринінгу в Україні. Значну увагу було приділено методологічним основам генетичних методів дослідження, лабораторній діагностиці спадкових метаболічних захворювань, захворюванням, що включені до переліку розширеного масового неонатального скринінгу. Окремо розглядались актуальні питання лабораторної діагностики SMA та SCID. Не оминули увагою і питання системи забезпечення якості лабораторних досліджень. Були обговорені медичні, соціальні та морально-етичні проблеми масового неонатального скринінгу, які набули особливого значення в умовах воєнного стану в країні. На практичних заняттях проводилось навчання по співпраці з пологовими будинками, експертним центром, генетичними установами, роботі з ЛІС. Багато часу було приділено відпрацюванню методик, що застосовуються під час проведення розширеного масового неонатального скринінгу.

Заняття проходили на високому методичному рівні та викликали жвавий інтерес серед слухачів циклу. Навчання вирізнялося продуктивною взаємодією між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри.

Всі слухачі успішно склали іспит та отримали посвідчення встановленого зразка.

Під час підсумкової конференції слухачі висловили щиру подяку науково-педагогічному складу кафедри за самовіддану роботу в надзвичайно складних умовах воєнного стану, за професіоналізм та подання лекційного матеріалу на сучасному високому методичному рівні і побажали всім миру, стійкості та перемоги.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також