Google search

 
 

Європейська асоціація урологів (EAU) підготувала «Рекомендації щодо сечокам’яної хвороби, 2022», щоб допомогти урологам оцінити лікування каменів у сечовивідних шляхах на основі доказів і включити рекомендації в клінічну практику. 

Цей документ охоплює більшість аспектів хвороби, яка все ще є причиною значної захворюваності, незважаючи на технологічний і науковий прогрес. Комісія знає про географічні відмінності в наданні медичних послуг. Інформація про лікування каменів у сечовому міхурі, яка спочатку була доступна як окремий документ, тепер також включена в ці рекомендації.

Кожного року міжнародна група клініцистів з експертизи сечокам’яної хвороби ретельно вивчає наявні докази, обговорює оновлення настанов та визначає сфери, які потребують більш детального аналізу та оновлення.

Мета методичних рекомендацій – допомогти урологам оцінювати лікування на основі доказів. Повний текст версії настанов є в Інтернеті, доступ  можна отримати через веб-сайт EAU: www.uroweb.org/guidelines/urolithiasis. Скорочена версія призначена, як короткий довідковий документ (EAU Pocket Guidelines), також доступна як у друкованому вигляді, так і у вигляді додатку для пристроїв iOS і Android.

У 2022 р з’явилися два нових розділи, а саме додано: радіаційне опромінення та захист під час ендоурології та спостереження за відходженням каміння. По всьому тексту уривки про найкращі клінічні результати  використання різних втручань додано до відповідних розділів. Також була переглянута ретельна медикаментозна експульсивна терапія та рекомендації щодо каменів у сечовому міхурі (раніше окремий документ), було інтегровано в цей текст.

Цього року також додано чотири нові алгоритми:

  • Тривалість спостереження за пацієнтами з сечовими каменями після втручань
  • Консенсус щодо частоти спостереження та візуалізації  після лікування
  • Алгоритм діагностики кальцієво-оксалатних каменів  
  • Алгоритм діагностики сечокислих каменів

Опромінення та захист при ендоурології пов’язані з високим рівнем іонізуючого випромінювання і впливом на пацієнтів. Наразі досліджень з приводу оцінки тривалості радіаційного опромінення каменю і подальшого ризику розвитку злоякісної пухлини немає.

Радіаційне опромінення ендоурологами було широко вивчено, але немає досліджень, які б оцінювали ризик виникнення злоякісних новоутворень, викликаних радіацією, в урологів або під час операцій працівників операційного блоку.

Поточні дані пацієнтів, які отримали опромінення, ретроспективні епідеміологічні дані про медичні дослідження впливу та моделювання свідчать про вік і дозозалежний ризик вторинної злоякісності від іонізуючего випромінювання.

Міжнародна комісія з питань Радіологічний захисту (ICRP) рекомендує  максимальне річне професійне опромінення 50 мЗв. Однак існування ризику виникнення злоякісної пухлини, спричиненої радіацією дотримується стохастичної моделі без відомого безпечного порогу опромінення. Беручи це до уваги, а також тривалість кар’єри уролога, верхня межа в 50 мЗв все ще викликає серйозне занепокоєння.

Детальна інформація:

https://uroweb.org

https://virtual.uroweb.org/resource-centre/EAU22

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 65% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 69.75% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 70% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу