Google search

 
 

На кафедрі загальної та невідкладної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика вийшов навчально-методичний посібник «Післяін’єкційні гнійно-запальні захворювання».

Автори: професор О. Біляєва, професор В. Крижевський та к.мед.н І. Кароль. Посібник призначений для студентів навчальних медичних закладів вищої освіти, лікарів-інтернів, лікарів-хірургів, сімейних лікарів.

У посібнику автори показали та довели, що основною причиною виникнення післяін’єкційних гнійно-запальних захворювань є подразнююча дія гіпертонічних розчинів на тканини, внаслідок чого виникають асептичні некрози в місці ін’єкції, а при потраплянні інфекційного агента – інфільтрати, абсцеси або флегмони. В посібнику вперше вивчені та висвітлені етіологія і патогенез післяін’єкційних гнійно-запальних захворювань. Авторами розроблена класифікація цих захворювань, що має велике значення для практикуючих лікарів і дає можливість правильно вибрати метод лікування в конкретного пацієнта.

Автори розробили ефективні методики лікування післяін’єкційних абсцесів та флегмон, а саме застосування аплікаційного сорбенту, NO-терапії (оксид азоту) в поєднанні з первинним швом та вакуум-аспірацією. Це значно зменшило перебування пацієнтів у стаціонарі та втрату ними працездатності. Автори акцентували увагу на необхідності накладання вторинних швів для скорочення терміну лікування та покращення якості життя пацієнтів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 82.67% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 81.25% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 82.67% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу