Google search

 
 

1 вересня 2022 року ми відзначаємо 30 річницю від дня створення кафедри ендокринології Національного університету здоров’я України імені П.Л. Шупика. Кафедра ендокринології  створена  у 1992 р. на базі ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України».

Її першим завідувачем був академік НАН, НАМН України та РАМН, професор Андрій Семенович Єфімов - фундатор діабетології в Україні, який плідно працював над актуальними проблемами діагностики і лікування цукрового діабету та його ускладнень. Проф. А. Єфімов в 1980 р. став лауреатом Державної премії УРСР, за визначні наукові досягнення йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (1996), нагороджено орденами «Знак пошани», «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою АМН України та багатьма медалями. Андрій Єфімов був віце-президентом Асоціації ендокринологів України, членом Європейської та Американської Асоціації з вивчення цукрового діабету, членом Наукової ради Президії АМН України з теоретичної і практичної медицини, входив до складу редколегій низки наукових журналів.

З 2003 р. кафедру очолив академік Микола Дмитрович Тронько - академік НАМН України за спеціальністю «Радіаційна ендокринологія» (2010), член-кореспондент НАН України за спеціальністю «Радіаційна медицина» (1992), доктор медичних наук (1984), професор (1989), заслужений діяч науки і техніки України (1994), лауреат премій: ім. О.О. Богомольця (1989), Державної премії України в галузі науки і техніки (2007), ім. В.П.Комісаренка НАН України в галузі патофізіології, клінічної і експериментальної ендокринології (2008), японської меморіальної премії миру імені доктора Nagai (2012). Нагороджений нагрудним знаком «Знак пошани», орденом «За заслуги» І, ІІ і ІІІ ступенів, Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». Автор багатьох наукових статей та книг, на які системою Google Scholar зареєстровано 9567 посилання, а h- індекс цитування дорівнює 53(2022р). Автор більше 40 монографій, 34 Деклараційних патентів на винаходи та авторських свідоцтв. Підготував 13 докторів та 15 кандидатів наук. Академіка М. Д. Тронька обрано віце-президентом Національної академії медичних наук України (з 2016), Президентом Української діабетичної федерації, членом Наукової ради Президії НАМН України з теоретичної та профілактичної медицини, співголовою Експертної комісії з лікарських засобів для лікування ендокринних захворювань Державного фармакологічного Центру МОЗ України, членом Вченої ради МОЗ України, головою спеціалізованої вченої ради зі спеціальності «Ендокринологія», членом Європейської та Американської асоціацій з вивчення цукрового діабету, членом Європейської тиреоїдної асоціації, головним редактором журналу «Ендокринологія», членом редколегій багатьох вітчизняних і закордонних журналів.

За роки існування кафедра стала не просто осередком науки та навчання, а справжньою школою кваліфікованих спеціалістів ендокринологів. В цьому є велика заслуга як попередніх, так і нинішніх поколінь співробітників кафедри.
За роки, що минули, кафедрою підготовлено сотні висококваліфікованих фахівців та вчених, знаних у багатьох країнах світу і які наразі працюють в усіх куточках нашої держави.

Довгий і славний шлях нашої кафедри - це яскравий приклад самовідданої праці колективу, якому притаманна талановитість, висока професійність та вміння долати труднощі, яких вистачає в усі часи.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також