Search

 
 

10 серпня 2022 року відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції та сифілісу, затвердженої наказом МОЗ України від 19 серпня 2019 року № 1829, в якому взяла участь професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології професор Надія Жилка.

Метою  засідання робочої групи було обговорення Концепції Дорожньої карти для впровадження ефективних доказових технологій з профілактики ВІЛ та сифілісу у новонароджених в умовах війни, коли порушилися унормовані комунікації, погіршилась або  взагалі недоступна медична допомога у цьому напрямку. Члени робочої групи, кожний на своєму рівні, комунікують з державними та громадськими організаціями, в тому числі волонтерськими, для забезпечення необхідними препаратами та медичною допомогою вагітних, роділь та породіль. Саме нова Дорожня карта має стати орієнтиром для спеціалістів у цій сфері з  визначеними особливостями для кожного регіону України.

Не зважаючи на такий важкий період у житті українців, медична спільнота продовжує втілювати кроки щодо елімінації випадків вродженого ВІЛ та сифілісу у відповідь на стратегію ВООЗ/ЮНІСЕФ до 2030 року «Глобальна елімінація передачі ВІЛ від матері до дитини», тягар яких, у разі захворювання, дається взнаки упродовж всього життя.

Розробка Дорожньої карти на стадії завершення, то ж небайдужі спеціалісти можуть надати пропозиції для підвищення її ефективності. Пропозиції можна надіслати на адресу: [email protected]

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу