У Відні під час роботи Конференції Європейського товариства генетики людини відбулось засідання президентів національних товариств генетиків.

На засіданні переважна більшість товариств була представлена присутніми в залі, лише 5 були в режимі online. Представники росії на зустріч не були запрошені.

Україну представляли президент Всеукраїнської асоціації спеціалістів з медичної та лабораторної генетики (ВАСМЛГ), завідувачка кафедри медичної та лабораторної генетики НУОЗ України імені П.Л. Шупика, член-кор. НАМН України Наталія Горовенко та віце-президент ВАСМЛГ, доцент кафедри, завідувачка лабораторії медичної генетики НДСЛ «ОХМАТДИТ», доктор біол. наук Наталія Ольхович. Перед початком засідання представники товариств генетиків з різних країн Європи підходили і висловлювали співчуття народу України з приводу віроломного нападу росії, слова солідарності і віри в перемогу України. Представники Грузії, Чехії привезли спеціально виготовлені значки з прапором України і прикріпили їх на одяг. Окремі слова підтримки та перелік дій правління ESHG в цей непростий для України і українських генетиків час (безоплатна реєстрація учасників конференції з України, надання фінансової підтримки всім українським генетикам, що подали тези своїх наукових робіт) виголосив у своєму виступі президент ESHG професор Мауріціо Дженуарді.

На зустрічі було проаналізовано усі аспекти діяльності ESHG у взаємодії з національними товариствами за період між конференціями, визначено плани на майбутній рік. Наступна конференція ESHG відбудеться 10-13 липня в м. Глазго.