Google search

 
 

7 червня 2022 року під головуванням президента Асоціації педіатрів України, директора ДУ «НДІ педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук’янової» НАМН України, академіка Ю. Антипкіна відбувся Міждисциплінарний форум експертів щодо елімінації раку шийки матки в Україні та попередження папіломавірусної інфекції.

У Міждисциплінарному форумі взяли участь фахівці зі спеціальностей: акушерство і гінекологія, онкогінекологія, підліткова гінекологія, дитячі інфекційні хвороби, сімейна медицина та педіатрія і підліткова терапія. Експерти висловили свою точку зору щодо актуальності та шляхів вирішення проблеми папіломавірусної інфекції, як потенційного онкогенного фактору щодо розвитку раку шийки матки у дівчат і жінок в Україні.

В якості експерта з педіатрії та підліткової медицини виступила завідувачка кафедри дитячих і підліткових захворювань НУОЗ України імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України, професор Галина Бекетова. Яка наголосила, що рак різних локалізацій, в тому числі і шийки матки, входить у перелік таких соціально значущих захворювань, як цукровий діабет, серцево-судинні та хронічні обструктивні захворювання легень. І Україна, на жаль, згідно з даними Європейського бюро ВООЗ, займає перше місце серед країн Європейського регіону по захворюваності на цю патологію, в 3-3,5 рази випереджаючи інші європейські країни. В той же час, на сьогодні у світі доведено, що рак шийки матки можна ефективно профілактувати, вчасно проводячи широкомасштабну вакцинацію дівчат-підлітків проти онкогенних штамів папіломавірусної інфекції. Але, населення України та лікарі першого контакту мало інформовані щодо папіломавірусної інфекції та дуже рідко проводять відповідну вакцинацію, яка включена в Національний календар  щеплень України, як рекомендована. В цьому плані в Україні не розроблені Державні програми і поки що тільки клініки, дружні до молоді, здійснюють реальну інформаційну та профілактичну роботу щодо інфекцій, які передаються статевим шляхом, включаючи і папіломавірусну інфекцію.

Експерти обговорили низку важливих питань щодо загальноприйнятої тактики попередження раку шийки матки у світі та Україні, відсотку пацієнтів, вакцинованих від ВПЛ-інфекції та поширеності раку шийки матки в Україні, скринінгу та лікування передракових уражень шийки матки, місця сімейного лікаря, педіатра і підліткового терапевта у попередженні ВПЛ-асоційованих захворювань, як приймається рішення щодо вакцинації пацієнта батьками та лікарями, які є перешкоди для прийняття позитивного рішення, яка є роль середнього медичного персоналу у інформуванні батьків. Експерти визнали, що найважливішим підходом є підвищення інформованості населення України і лікарів різних спеціальностей щодо первинної профілактики папіломавірусної інфекції з використанням ЗМІ, профільних лікарських асоціацій та можливостей закладів вищої та післядипломної освіти, перш за все, НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Була висловлена точка зору, що тільки у тісній співпраці спеціалістів різних напрямків медицини можливо подолати наслідки папіломавірусної інфекції та ефективно профілактувати рак шийки матки у дівчат і жінок  України.  

Після завершення роботи Міждисциплінарного форуму була прийнята резолюція, з основними положеннями якої можна буде ознайомитись лікарям різних спеціальностей у медичних засобах інформації.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу