Google search

 
 

11 червня 2022 р. у м. Відні (Австрія) розпочала свою роботу щорічна конференція Європейського товариства генетики людини (ESHG). Цього року вона проводиться у гібридному форматі: 4000 учасників присутні особисто, стільки ж - online.

Завдяки рішенню виконавчого комітету ESHG, на прохання Всеукраїнської асоціації спеціалістів з медичної та лабораторної генетики (ВАСМЛГ) про підтримку, 14 генетиків з України, які подали свої тези, одержали гранти на участь в роботі конференції і змогли в цей важкий час приїхати до м. Відня. Крім того, всі бажаючі генетики з України одержали безоплатну реєстрацію і можливість участі в роботі конференції online. Ця безпрецедентна фінансова допомога генетикам нашої країни була частиною підтримки керівними органами ESHG і усіма учасниками конференції України в її боротьбі з російським агресором.

На церемонії відкриття конференції президент ESHG і всі виступаючі виголосили слова підтримки українському народу і глибокої стурбованості жорстокою агресією росії.

Президент ВАСМЛГ завідувачка кафедри медичної та лабораторної генетики НУОЗ України імені П.Л. Шупика, член-кор. НАМН України Наталія Горовенко та доцент кафедри, віце-президент ВАСМЛГ, д.б.н. Наталія Ольхович мали зустріч з президентом ESHG професором Maurizio Genuardi та членами виконавчого комітету Carla Oliveira і Jerome del Picchia. Були обговорені шляхи співробітництва та участь ESHG в організації та проведенні міжнародної конференції «Розширений масовий неонатальний скринінг в Україні: імплементація європейського та світового досвіду», присвяченій міжнародному дню масового неонатального скринінгу 28.06.2022. Конференцію організують ВАСМЛГ, НУОЗ України імені П.Л. Шупика, НДСЛ ОХМАТДИТ при участі ESHG та European reference network for rare disease. Метою конференції є інформування лікарської спільноти щодо системи розширеного неонатального скринінгу в Україні та медичного супроводу дітей з рідкісною генетичною патологією, які будуть виявлені на доклінічній стадії захворювання з можливістю ефективного лікування. Президент ESHG відмітив важливість теми конференції та висловив побажання про надання інформації про конференцію на сайті ESHG фахівцям з різних європейських країн для їх можливої участі в on line конференції для урахування досвіду України в організації розширеного масового неонатального скринінгу.

Конференція продовжить роботу до 14.06.2022. 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу