6 червня на кафедрі медичної та лабораторної генетики завершився цикл спеціалізації з генетики медичної, який тривав 3 місяці (з 01.03 по 6.06.2022р.).

Цикл проводився в умовах воєнного стану, тому на навчання, з різних причин, потрапили не всі бажаючі. На циклі проходили навчання 6 слухачів, серед яких були лікарі: неонатолог, психіатр, патологоанатом, акушери-гінекологи, лікарі УЗД (які проводять ультразвукове дослідження вагітних та інвазивну пренатальну діагностику і, згідно з наказом, повинні мати спеціалізацію з генетики медичної) з м. Київ, м. Львів, м. Полтави, м. Дніпро та м. Краматорськ.

Головною метою циклу спеціалізації було підготувати лікарів відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Генетика медична». Саме тому, програма циклу охоплює весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, необхідних для підготовки лікаря-спеціаліста.

Враховуючи обставини воєнного стану, всі заняття проводились у дистанційному режимі із використанням платформи Zoom. Додатково, для спілкування зі слухачами, були залучені: додаток Viber, в якому слухачі відмічались щоранку та отримували необхідну інформацію, а також електронна пошта, на яку слухачі отримували завдання для семінарських, практичних занять та для самостійної роботи. Під час навчання слухачі прослухали лекції з основ медичної та лабораторної генетики та оволоділи знаннями і навиками, що необхідні для практичної роботи в галузі медичної генетики. Навчання вирізнялося продуктивною взаємодією між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри. Так, слухачі брали активну участь в проведенні семінарських занять, готуючи та активно обговорюючи доповіді за окремими тематиками, пропонуючи свої теми для доповідей.

По закінченню навчання всі слухачі успішно склали іспит (комп’ютерне тестування, залік з практичних навичок, теоретичний екзамен) та показали високий рівень теоретичних знань та практичних навичок.

Під час заключної конференції з промовою від імені слухачів виступила староста групи Тетяна Голота, яка подякувала всім викладачам за неймовірно багатий досвід, яким вони поділилися зі слухачами, за нелегку працю в складних умовах війни та небезпеки. Також Тетяна висловила слова поваги викладачам за навчання, розуміння та постійну підтримку і побажала всім перемоги, миру та стійкості.

Всі слухачі отримали документи встановленого зразка про завершення навчання та присвоєння звання «лікар-спеціаліст» за спеціальністю «Генетика медична».