Google search

 
 

На кафедрі медичної та лабораторної генетики закінчився цикл спеціалізації з генетики лабораторної, який тривав з 01.03. по 06.06.2022 р.

Цикл проводився в умовах воєнного стану, тому на навчання, з різних причин, потрапили не всі бажаючі. На циклі навчалось 17 слухачів, з яких 8 – за бюджетом, а 9 осіб – за контрактом. Cеред слухачів були біологи та ембріологи з медико-генетичних центрів і клінік допоміжних репродуктивних технологій м. Києва, м. Львова, м. Кривого Рогу, м. Черкас, м. Вінниці та м. Чернігів.

Головною метою циклу спеціалізації було підготувати лікарів-лаборантів-генетиків, які зможуть самостійно виконувати молекулярно-генетичні, цитогенетичні та біохімічні дослідження для діагностики спадкових хвороб відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-лаборанта-генетика за спеціальністю «Генетика лабораторна». Навчальна програма циклу спеціалізації з генетики лабораторної охоплює весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, які необхідні для підготовки кваліфікованого спеціаліста.

В цьому році цикл спеціалізації проходив в складних умовах воєнного стану, тому всі заняття проводились у дистанційному режимі із залученням платформи Zoom. Додатково, для спілкування зі слухачами, використовували: додаток Viber, в якому слухачі відмічались щоранку та отримували необхідну інформацію, а також електронну пошту, на яку слухачі отримували завдання для семінарських, практичних занять та для самостійної роботи. Незважаючи на непрості умови роботи під час війни, викладачі кафедри доклали максимум зусиль, щоб педагогічний процес відбувся на найвищому рівнині. Під час лекцій з лабораторної та медичної генетики було висвітлено як базові аспекти, так і сучасний стан галузі, зроблено акцент на найновіші методи діагностики спадкової патології. Слухачі брали активну участь в проведені семінарських занять, готуючи та жваво обговорюючи доповіді за окремими тематиками. Практичні заняття проводились із залученням інтернет-ресурсів, а саме кожен слухач отримував індивідуальне завдання по електронній пошті. Для цього були розроблені та надіслані завдання з загальної, молекулярної генетики та цитогенетики. Після опрацювання завдань слухачами у встановлені терміни, роботи надсилались на кафедру та перевірялись викладачами. Кожна перевірена практична робота із зауваженнями відправлялась слухачам для доопрацювання. Слід відзначити продуктивну взаємодію між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри.

Після навчання слухачі успішно склали іспит (комп’ютерне тестування, залік з практичних навичок, теоретичний екзамен), де продемонстрували високий рівень теоретичних знань та практичних навичок.

На підсумковій конференції від слухачів виступили Вероніка Воловникова та Іван Момотюк, які подякували викладачам кафедри – висококласним фахівцям та відданим знавцям своєї улюбленої справи за цікаві лекції та практичні заняття, за отримані знання, досвід та стимули до роботи в галузі лабораторної генетики, моральну підтримку в цей нелегкий для всіх час і побажали всім присутнім натхнення, здоров’я, мирного неба, стійкості та перемоги.

Всі слухачі отримали документи встановленого зразка про завершення навчання та присвоєння звання «спеціаліст» за спеціальністю «Генетика лабораторна».

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також