Search

 
 

В період з 25.05 по 29.05.2022 року у м. Газіантеп (Турецька республіка) пройшов Чемпіонат Європи серед дорослих по карате, на якому успішно завершила свої виступи Національна збірна команда України з карате. Результатом змагань стали неперевершені виступи українських спортсменів, які здобули одну золоту нагороду й три бронзові медалі та посіли 8-е місце в загальному заліку (куди увійшли 22 країни). З огляду на умови війни в Україні, труднощі з підготовкою, фінансуванням та логістикою, виступ наших спортсменів є неперевершеними.

У змаганнях, що відбулись на арені спорткомплексу Sahinbey Sport Hall (6400 глядацьких місць), взяли участь 454 атлети з 45 країн континенту. Збірну України представляли 18 спортсменів: 8 жінок та 10 чоловіків. Цей чемпіонат був особливим для українських каратистів: у нашій країні іде війна проти російсько-білоруських загарбників. Тому здобуття золотої нагороди та можливість почути гімн України цього разу мали надзвичайну важливість. Це завдання виконала наша краща спортсменка і лідер світового рейтингу – Анжеліка Терлюга (перший номер світового рейтингу), яка у фінальній сутичці знищила (11:3) свою головну суперницю та Олімпійську чемпіонку Івет Горанову (Болгарія). Також неперевершені виступи показали представники команди у бронзових фіналах Аніта Серьогіна, Різван Талібов та чоловіча команда, не віддавши жодного балу своїм суперникам.

Весь процес медичного супроводу завершального етапу підготовки, супроводу в переміщенні та виступів команди очолювала доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини к.мед.н. Тетяна Куртян. Було проведено медико-біологічний контроль основних функції організму, детальний аналіз та підбір відновлювальних схем фармакологічної корекції відповідно до сучасних вимог антидопінгових правил ВАДА. Також, за умов пандемії COVID-19, відбувався щоденний контроль стану здоров’я спортсменів та підготовка до щоденних антиген тестувань. Вся комплексна робота дала можливість команді спортсменів та тренерів реалізувати високий спортивний результат, отримати нових Чемпіонів Європи – 2022 р. та підтвердити ліцензії на Всесвітні Ігри, які будуть проходити цьогоріч у м. Бермінгем, штат Алабама (США).

Окремо хотілося б звернути увагу на виступ єдиного представника України з порушенням функції опорно-рухового апарату, який виступав у розділі паракарате на візках та, нажаль, посів лише 7-ме місце медального заліку. Але враховуючи проблеми з основною підготовкою, яку спортсмену довелось проводити переважно в укритті та при відсутності відповідного покриття (татамі), ми також вважаємо цей результат неймовірним.

Наразі Національна збірна команда України продовжує підготовку до Всесвітніх ігор під пильним наглядом доцента нашої кафедри, яка до речі повторно отримала міжнародний сертифікат ВАДА та входить в основний склад медичного штабу Міністерства молоді і спорту України по обслуговуванню всієї делегації Національної збірної команди України на Всесвітніх іграх, в склад якої входять представники 20 видів спорту. Рухаємося далі, тримаємо на пульсі руку та чекаємо нових спортивних звершень Національної збірної команди України з карате та перемоги нашої України на всіх фронтах! Все буде Україна! 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 80.67% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 81.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 81.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу