27 травня відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Інновації в неонатології. Актуальні питання медичної допомоги новонародженим в умовах воєнного стану». Формат онлайн.

Конференція була організована кафедрою неонатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика спільно з НДСЛ «Охматдит» МОЗ України. Відкрила конференцію проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Р. Моісеєнко З вітальним словом до учасників конференції звернувся також генеральний директор НДСЛ «Охматдит» МОЗ України д. мед. н. В. Жовнір.

З доповіддю з питань організації та забезпечення медичної допомоги дітям в сучасних реаліях  виступила проф. Р. Моісеєнко.

В конференції з доповідями взяли участь декан педіатричного факультету НУОЗ України імені П.Л. Шупика проф. М. Маменко, завідувачка кафедри неонатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика член-кор. НАМН України, проф. Є. Шунько, викладачі кафедр неонатологїі, акушерства, гінекології та неонатології, педіатрії НУОЗ України імені П.Л. Шупика,  НМУ імені О.О. Богомольця, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Буковинського державного медичного університету, а також лікарі НДСД «Охматдит» МОЗ України, перинатального центру м. Києва. Всі доповідачі зазначили, що в складних умовах воєнного стану в Україні новонароджені діти отримують необхідну медичну допомогу.

В наукових та практичних клінічних доповідях були розглянуті питання медичної допомоги новонародженим в умовах воєнного стану, неонатального скринінгу, вродженого та транзиторного гіпотиреозу у новонароджених, спадкових порушень метаболізму, інноваційних підходів до діагностики та лікування неонатального сепсису, клітинної терапії в неонатології, ентерального харчування та затримки розвитку немовлят, жовтяниць у новонароджених, інфекційного контролю тощо.