Google search

 
 

Кафедра радіології розпочала серію актуальних короткотривалих циклів на воєнно-медичну тематику, що саме зараз можуть стати в нагоді для лікарів.

Перший дистанційний фаховий семінар відбувся 06 квітня на тему «УЗ діагностика травматичного ураження легень під час бойових дій» у синхронному режимі на платформі zoom. Автором семінару стала д.мед.н. Марина Глоба. З 29 слухачів із Київської та Харківської областей, які проявили зацікавленість тематикою семінару, зважаючи на технічні можливості, взяли участь 25 слухачів. 

Зміст семінару побудовано відповідно до новітніх досягнень ультразвукового дослідження легень, що можуть бути застосовані в складних, непристосованих умовах. Зокрема зацікавленість викликала представлена методологія ургентної ультразвукової діагностики основних видів травматичних уражень плеври та легень, основні точки сканування, застосування BLUE протоколу.

BLUE-протокол – це швидкий протокол, що дає змогу за допомогою ультразвуку диференціювати причину гострої дихальної недостатності з метою визначення лікувальної тактики, в тому числі, під час ведення бойових дій.

Актуальними також виявились дискусії при розборі клінічних випадків, особливо при діагностиці ознак пневмотораксу та гемотораксу. Навіть для досвідчених лікарів тематичне навчання у дистанційному форматі семінару виявилося цікавим і корисним.

Кафедра запрошує до навчання та спілкування на наступних фахових семінарах.

Читайте також