Google search

 
 

«Мужність українських лікарень та відділень інтенсивної терапії в перші місяці російсько-української війни» – таку назву має передова стаття, яка опублікована у провідному європейському журналі «Intensive Care Medicine» Європейського медичного товариства з інтенсивної терапії.

Автори статті – зав. каф. анестезіології та ІТ НУОЗ України імені П. Л. Шупіка проф. Олег Лоскутов та доц. каф. Максим Пилипенко - мали на меті  два завдання: представити європейським колегам реальну роботу українських лікарів та закликати їх до активних дій щодо зупинки російської агресії.

«…Другий місяць російської агресії розкриває нелюдські способи ведення війни та наміри нападати на мирних українців незалежно від того, якими вони: є дорослі чи діти, літні чи хворі. Зловмисники часто використовувати заборонені типи ракет і бомб, наприклад термобаричні вибухи, касетні бомби та білий фосфор. Карети швидкої допомоги часто розстрілюють, навіть після переговорів про зелені коридори для вивезення хворих і поранених. Ця ситуація об’єднала українських людей навколо кількох основних цілей: виживання, збереження нашої незалежності і перемогу у війні».

«…В Україні переважна більшість практикуючих клініцистів разом із співробітниками академічної медицини а також медичних асоціацій, об’єдналися для боротьби з надзвичайною ситуацією, що викликана російською агресією».

З даною публікацією, авторів статті, а в їх особі всіх українських лікарів привітав Президент ESICM Мауріціо Чеконі.